PDF Drukuj Email
Finał wojewódzki na najlepsze e-Portfolio rozstrzygnięty !!!
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:20


Miło nam poinformować społeczność szkolną, że dwóch naszych uczniów: Damian Kociołek z klasy 3 TA oraz Fabian Sobek z klasy 3 TS brali udział w konkursie na najlepsze e- Portfolio w ramach projektu Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2 w siedzibie RZPWE w Opolu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Pokazy spawalnicze 2018
Wpisany przez ALitwin   
piątek, 20 kwietnia 2018 07:35


Centrum Kształcenia Zawodowego Ustawicznego w Nysie już po raz dziesiąty zorganizowało pokazy spawalnicze, w tym roku pod hasłem „bezpieczeństwo innowacyjność i rozwój spawalnictwa”. Pokazy te mają na celu promocję najnowocześniejszych urządzeń spawalniczych , odzieży ochronnej i osprzętu spawalniczego . Głównymi organizatorami pokazów spawalniczych są Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie, hurtownia Mexpol z Opola,  Messer z Chorzowa producent gazów technicznych i Lincoln Electric z Bielawy jeden z największych na świecie producentów urządzeń spawalniczych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Wpisany przez ALitwin   
środa, 18 kwietnia 2018 08:07


Informujemy, że od 28 maja rozpocznie się nabór do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie nyskim. Rekrutacja będzie prowadzona  przy pomocy systemu elektronicznego. Nabór wspomagany takim systemem daje znacznie większy komfort przy wyborze szkoły i oczekiwaniu na wyniki przyjęć.

Zapoznaj się z Poradnikiem Kandydata

Harmonogram rekrutacji

 
PDF Drukuj Email
Święto Klubu HDK PCK „Cardia”
Wpisany przez ALitwin   
środa, 18 kwietnia 2018 06:37


W dniu 13 kwietnia 2018r. w auli szkolnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się Szkolne Święto Klubu HDK PCK „Cardia”.
Honorowy Patronat nad Świętem objął Starosta Nyski, który również był fundatorem nagród rzeczowych i pamiątkowych dyplomów. Uroczystość otworzył oraz przywitał przybyłych gości Prezes Klubu Jerzy Kiełb. Dyrektor Szkoły Henryk Mamala podziękował i pogratulował wszystkim obecnym w auli krwiodawcom. Wśród zaproszonych gości byli obecni Starosta Nyski Czesław Biłobran, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego Kazimierz Darowski, Przewodniczący Okręgowej Rady HDK PCK w Opolu Robert Burzyński oraz Wiceprezes Oddziału Okręgowego PCK Marek Flakowski.
Poprawiony: czwartek, 19 kwietnia 2018 08:32
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Warsztaty z pierwszej pomocy w Zespole Szkół w Skoroszycach
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 17 kwietnia 2018 07:16


W dniu 6 kwietnia br. w Zespole Szkół w Skoroszycach odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy. Warsztaty były skierowane do uczniów klasy I i VII szkoły podstawowej. W roli instruktorów tym razem wystąpiły uczennice-członkowie szkolnej drużyny ratowniczej: Agata Kotara i Zuzanna Bochniarz.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wizyta studyjna w INTERSNACK POLAND
Wpisany przez ALitwin   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 00:00


13.04.2018 - Wizyta klasy 3TA w zakładzie produkcyjnym Intersnack Poland zajmującym się wytwarzaniem "ulubionych przekąsek Polaków". Uczniowie mieli okazję zobaczyć procesy produkcyjne chrupek i czipsów produkowanych w zakładzie. Sposoby sterowania produkcją, pakowania i transportu gotowych wyrobów oraz wymogami i potrzebami kadrowymi zakładu pracy.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Strzelcy z Mechanika Mistrzami Powiatu
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 10 kwietnia 2018 11:40

27 marca br. w auli nyskiego Carolinum odbyło się podsumowanie Powiatowej Ligi Strzeleckiej.

I miejsce w kategorii chłopców zajęła drużyna w składzie:
- Wojciech Ugarenko
- Michał Tomaśko
- Konrad Usiarczyk
- Adrian Litowiński

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Pokazy spawalnicze 2018
Wpisany przez ALitwin   
środa, 04 kwietnia 2018 12:07


Dnia 19 kwietnia od godz.9.00 odbędą się POKAZY SPAWALNICZE d la zakładów pracy, uczniów oraz przedsiębiorców zajmujących się spawalnictwem i obróbką metalu.Zapraszamy przedstawicieli firm, młodzież oraz  nauczycieli .
Program pokazów:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
Wpisany przez ALitwin   
środa, 04 kwietnia 2018 11:57

W Szkole Podstawowej nr 2 w Korfantowie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Celem turnieju była popularyzacja znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru a także historii i tradycji ruchu strażackiego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Drzwi Otwarte dla Zawodowców
Wpisany przez ALitwin   
niedziela, 01 kwietnia 2018 11:36

Nadszedł czas zawodowców!!! O tym przekonali się uczniowie, którzy odwiedzili 28 marca Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie podczas Drzwi Otwartych Szkoły. Gospodarze zaprosili uczniów z gimnazjum i ich rodziców na spacer po „Mechaniku”. Przed przyszłymi uczniami Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia otwarto drzwi wielu pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego, Izbę Tradycji, bibliotekę i obiekty sportowe. Odwiedzająca nas młodzież została zapoznana z bogatą ofertą edukacyjną na 2018/2019 rok, rozmawiała z uczniami i nauczycielami o zawodach przyszłości.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Automaticon Warszawa 2018
Wpisany przez ALitwin   
niedziela, 01 kwietnia 2018 11:12


W dniach 21– 22 marca 2018 roku po raz trzeci odbyła się wycieczka klas mechatronicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie do Warszawy. Głównym punktem wizyty były targi AUTOMATICON. Wielu wystawców z kraju i ze świata zaprezentowało ciekawe i nowoczesne rozwiązania z robotyki, pneumatyki oraz dziedzin informatyczno-technicznych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem poznawali nowe technologie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>
Strona 16 z 79